Агарове дерево або просто Уд: 5000 років створення.

Oud - це глибокий, деревний аромат, звучання якого ви запам'ятаєте назавжди.

Протягом останніх кількох років ви могли спостерігати за появою уда в журналах, блогах або на сторінках в Instagram. Oud (вимовляється уд), являє собою древній екзотичний аромат, який переживає заслужене відродження в світі ароматів.

Чому саме цей аромат буде актуальним ще багато років, і чим він став такий популярний спробуємо розібратися в даній статті.

Почнемо з передісторії інгредієнта і перенесемося на Близький Схід. Протягом 5000 років Близький Схід був коридором в світ, приносячи новий ароматні спеції і різні привабливі запахи. Недарма ми звикли асоціювати даний регіон з глибокими, соковитими ароматами. Одними з любителів парфумерії були стародавні єгиптяни. Таппуті, хімік часів правління Стародавній Месопотамії, вважається першим виробником ароматів, створеним у 2-му тисячолітті до нашої ери.

Стародавні хіміки використовували навколишній світ, наприклад трави, спеції і деревину, для створення стійкого аромату. Це спадщина надає кожному регіону особливий ароматний відбиток. Уд народився з цієї давньої традиції, а завдяки торговцям, які довго і виснажливо, але завжди справно постачали весь екзотичний товар зі Сходу на Захід, уд став відомий всьому світу. Він зустрічається в святих книгах абсолютно кожної релігії. У Старому Завіті, наприклад, уд згадується кілька разів нарівні з божественною миром. Багато років тому уд був настільки популярний, що він згадується і в переказах про Ібн Батута і Синдбада, які бачили коричневі дерева біля берегів Індії, правителя острова Цейлон Айяр Шакарті і його рубіновим блюдцем, що до країв було заповнене ароматним маслом. Зустрічається уд і в священних індійських писаннях, наприклад, в исцеляющих рецептах Аюрведи. Не обійшли стороною уд і буддисти, підпалюючи його в храмах для медитації. З III століття в Китаї уд міцно влаштувався в талмудах по традиційної медицини.

Так що ж таке уд?

Інтенсивний аромат уда виходить від його кори і смолистої деревини. Деревина містить ароматну, насичену, темну смолу, що утворюється при зараженні агарного дерева грибком (Phaeoacremonium parasitica) і бактеріями (зазвичай протягом перших 5-6 років життя дерева). Для боротьби із зараженням всередині стовбура виділяється густа, темна і дуже в'язка ароматна смола - це і є сировина, з якого потім виробляють уд. На Захід уд прийшов відносно недавно, а саме в 2007 році, коли парфумер П'єр Монтале, представив аромат Original Oud, Montale. З тих пір уд і знайшов шалену популярність.