Духи, туалетна вода, одеколон (Parfum, edp, edt and edc)

Ми всі знаємо різновиди парфумерії та бачили їх абревіатури, і задавалися питанням, в чому різниця? Якщо сказати просто, то це пов'язано з кількістю різних використовуваних компонентів (ароматизатори, спирт і вода). Чим вище концентрація того чи іншого речовини, тим краще. Нижче наведено огляд, який допоможе вам розібратися, що до чого.

Існують деякі загальні правила для кількості концентрату в різних типах парфумів, хоча воно може відрізнятися для різних марок або парфумерних серій. Приблизно як це працює:

Parfum; має найвищу концентрацію ароматичних речовин у вигляді ефірних масел, від 15 до 30%, і залишається на шкірі протягом восьми годин. Особливо чисті екстракти ( «extrait») досягають максимуму за шкалою кількості використовуваного концентрату, з їх 40%. Після цього йдуть по порядку:

Парфумована вода (EdP); містить 10-30% ароматичних речовин і тримається на шкірі близько п'яти годин.

Туалетна вода (EdT); містить 5-20% ароматичних речовин і триває близько трьох годин.

Одеколон (EdC); містить 5% ароматичних речовин і тримається на шкірі від одного до півтора годин. Таким чином, одеколон є найбільш розведеним з різних варіацій і часто вимагає декількох додаткових застосувань протягом дня.

Ці фактори, звичайно, відображаються на ціні. На ціну також впливають інші фактори, такі як якість інгредієнтів, ексклюзивність (кількість вироблених пляшок, брендинг і т.д).

Аромат за типом шкіри

Хочеться, щоб таких практичних термінів і скорочень, що наведені вище, було б достатньо в якості керівництва, але насправді ситуація не така проста. Запахи, аромати і значення pH вашої власної шкіри грають важливу роль в тому, як довго аромат залишається на вашій шкірі. Високоякісні інгредієнти і масла, які часто використовуються в так званій нишевой парфумерії, активно впливають на вашу шкіру абсолютно по іншому, ніж синтетичні інгредієнти, а це означає, що одні люди вловлюють парфумерні ноти краще, ніж інші. Тому нішевий парфум має унікальний ароматом для кожної людини.

Іншими словами, якщо ваша шкіра не дуже добре сприймає якийсь інгредієнт, це зовсім не означає, що духи живуть довше, тому що вони мають більш високу концентрацію. І навпаки, ноти, які ваша шкіра може краще розкрити, можуть тривати довше. Ви також повинні враховувати характеристики аромату і його структуру (цитрусові, димчасті, шкіряні, морські і т.д) і то, як його ноти діють на вас, зокрема.

Шлейф аромату

Зверніть увагу на те, що, хоча більш висока концентрація парфумерних речовин продовжує термін служби аромату, це не обов'язково робить його більш помітним для навколишніх, що в світі парфумерії називається «шлейф». Більш чисті екстракти з концентрацією 30-40% дають більш інтимне звучання. Замість того, щоб звучати навколо Вас, аромат немов прилипає до вашої шкіри, і часто необхідно, щоб хтось підійшов ближче, щоб вловити запах. Тому такі парфуми є відмінними для роботи, де вам потрібен аромат, який тримається довго, але не дратує ваших колег, коли ви проходите мимо. Так само важливо пам'ятати про стиль і характер аромату, який підійде саме вам.